BEACH VOLLEYBALL


EEVZA U-18 Youth Beach volleyball Championship RESULTS

 
EEVZA U-18 Youth Beach volleyball Championship , 20-21 July 2010, Kaliningrad, Rusia
20.07.2010
Kirienko/Andrianov (RUS) - Korovka/Zhirkov (RUS) 2:1 (22:24, 21:18, 15:12)
Pekmanis/Natrins (LAT) - Buivids/Andersons (LAT) 2:0 (21.19 24:22)
Yesaulenka/Dedkov (BLR) - Soo/Jarv (EST) 2:1 (21:17 21:23 15:12)
Pekmanis/Natrins (LAT) - Korovka/Zhirkov (RUS) 0:2 (17:21 13:21)
Kirienko/Andrianov (RUS) - Yesaulenka/Dedkov (BLR) 2:0 (21:17 21:11)
Buivids/Andersons (LAT) - Soo/Jarv (EST) 0:2 (10:21 11:21)
Korovka/Zhirkov (RUS) - Yesaulenka/Dedkov (BLR) 2:0 (21:11 21:18)
Buivids/Andersons (LAT) - Kirienko/Andrianov (RUS) 0:2 (15:21 11:21)
Pekmanis/Natrins (LAT) - Soo/Jarv (EST) 2:0 (11:10 0:0)

Sorokina/Dabizha (RUS) - Narmania/Poltoranina (RUS) 0:2 (19:21 13:21)
Tetere/Lece (LAT) - Treija/Abolina (LAT) 2:0 (21:12 21:10)
Yakovleva/Hropachenko (RUS) - BYE
Sorokina/Dabizha (RUS) - Yakovleva/Hropachenko (RUS) 2:1 (21:18 13:21 15:3)
Tetere/Lece (LAT) - Narmania/Poltoranina (RUS) 1:2 (21:19 15:21 15:17)
Treija/Abolina (LAT) - BYE
Treija/Abolina (LAT) - Sorokina/Dabizha (RUS) 0:2 (9:21 10:21)
Narmania/Poltoranina (RUS) - Yakovleva/Hropachenko (RUS) 2:0 (21:15 21:13)
Tetere/Lece (LAT) - BYE

21.07.2010
Kirienko/Andrianov (RUS) - Pekmanis/Natrins (LAT) 2:1 (22:20 19:21 16:14)
Buivids/Andersons (LAT) - Yesaulenka/Dedkov (BLR) 0:2 (14:21 11:21 )
Korovka/Zhirkov (RUS) - Soo/Jarv (EST) 2:0 (0:0 0:0)
Yesaulenka/Dedkov (BLR) - Pekmanis/Natrins (LAT) 1:2 (12:21 21:19 12;15)
Korovka/Zhirkov (RUS) - Buivids/Andersons (LAT) 2:0 (21:9 21:10)
Kirienko/Andrianov (RUS) - Soo/Jarv (EST) 2:0 (0:0 0:0)
-DRAW-
Buivids/Andersons (LAT) - Soo/Jarv (EST) 2:0 (0:0 0:0)
Pekmanis/Natrins (LAT) - Yesaulenka/Dedkov (BLR) 1:2 (19:21 21:16 14:16 )
Kirienko/Andrianov (RUS) - Korovka/Zhirkov (RUS) 2:0 (22:20 21:19)


Sorokina/Dabizha - Tetere/Lece (LAT) 2:0 (21:14 21:12)
Treija/Abolina (LAT) - Yakovleva/Hropachenko (RUS) 0:2 (18:21 10:21)
Narmania/Poltoranina (RUS) - BYE
Yakovleva/Hropachenko (RUS) - Tetere/Lece (LAT) 0:2 (14:21 21:23)
Narmania/Poltoranina (RUS) - Treija/Abolina (LAT) 2:0 (21:9 21;13)
-DRAW-
Tetere/Lece (LAT) - Yakovleva/Hropachenko (RUS) 2:0 (21:7 21:13)
Narmania/Poltoranina (RUS) - Sorokina/Dabizha (RUS) 2:0 (26:24 21:27)